turnus3-12.jpgturnus3-14.jpg

 

                                     Gruzja  (część zachodnia)

                                18 – 27/28 lipca 2019 r.  -  10 dni

1. Zbiórka na lotnisku Katowice – Pyrzowice (hol główny) o godz. 15.30, odprawa bagażowo-biletowo-paszportowa. Wylot z Katowic o godz. 17:25 (samolot rejsowy WIZZAIR). Przelot do Gruzji (Kutaisi), transfer do hotelu, nocleg.

2. Śniadanie, monastyr Motsameta z VIII w. oraz kompleks monastyru i akademii Gelati z XII w. (kompleks został założony przez króla Davida Budowniczego i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO),  stare miasto w Kutaisi - parlament, katedra Bagrati z X w., obiadokolacja i nocleg w hotelu w centrum miasta.

3. Śniadanie, przejazd do parku Prometeusza (groty ze stalaktytami i stalagmitami) oraz kanionu Okatse – przejście po platformie zawieszonej na wysokości 150 m nad ziemią, trekking w terenie. Powrót do Kutaisi, obiadokolacja i nocleg w hotelu

4. Śniadanie, wyjazd z Kutaisi, podjazd pod przełęcz Narikala (ponad 1200 m.) z panoramicznym widokiem na region Imeretia , przejazd do jeziora Shaori i odpoczynek nad jeziorem (jezioro jest rezerwatem przyrody), monastyr Nikortsminda (jeden z najładniejszych monastyrów w Gruzji), dojazd do miejscowości Oni, zwiedzanie lokalnego muzeum oraz synagogi (replika synagogi warszawskiej), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Śniadanie, przyjazd do winnicy Khvanchkara i degustacja najlepszego wina w Gruzji (wino to uważane jest przez Gruzinów za lekarstwo), przejazd do regionu Swanecja, przejazd przez malownicze góry Wielkiego Kaukazu, przyjazd do Mestii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6. Śniadanie, zwiedzanie Mestii (baszty obronne i muzeum etnograficzne z tradycyjną izbą swańską), trekking z podejściem do lodowca pod Mestią lub wyjazd wyciągiem na pobliską górę i lekki trekking w terenie – przejście widokowe, powrót do Mestii, obiadokolacja i nocleg.

7. Śniadanie, po śniadaniu wyjazd z Mestii, przejazd samochodami terenowymi górską drogą do Ushguli (miejscowość wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) - po drodze do Ushguli zwiedzanie wiosek swańskich o charakterystycznej architekturze, Ushguli - zwiedzanie baszt obronnych,  pod wieczór powrót do Mestii, obiadokolacja i nocleg.

8. Śniadanie, wyjazd z Mestii w kierunku Morza Czarnego, po drodze podjazd pod jedną z największych zapór wodnych w Gruzji, przyjazd do Batumi, (zwiedzanie starego miasta, bulwar), przejazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości,  obiadokolacja i nocleg.

9. Śniadanie, po śniadaniu wyjazd z hotelu do miejscowości Gonio - zwiedzanie starożytnej fortyfikacji rzymskiej wraz z muzeum etnograficznym, czas wolny na plaży, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

10. Śniadanie, po śniadaniu czas wolny na plaży, wczesnym popołudniem wyjazd do ogrodu botanicznego w Makhinjauri z roślinnością subtropikalną, transfer na lotnisko w Kutaisi, po drodze kolacja pożegnalna. Wylot z Kutaisi o godz. 23.10. Przylot do Katowic – Pyrzowic po północy w dniu 28 lipca.

 

Cena:   4 360,00 zł


W cenie wycieczki wliczono:

  1. Przelot samolotem: Katowice – Kutaisi - Katowice (w cenie bagaż do 10 kg i bagaż podręczny),
  2. Noclegi w hotelach kat.***, pokoje 2-osob. z łazienkami.                           
  3. Śniadania i obiadokolacje
  4. Przejazdy autokarem / busem klimatyzowanym na terenie Gruzji.   
  5. Wynajęcie samochodów terenowych do przejazdu Mestia-Ushguli-Mestia,
  6. Wstępy do zwiedzanych obiektów i degustacja wina na winnicy Khvanchkara.
  7. Ubezpieczenie (koszty leczenia + nieszczęśliwe wypadki) – SIGNAL IDUNA
  8. Opiekę i obsługę pilota polskiego, obsługę przewodników lokalnych.
  9. wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13,00 zł / osoby)
  10. Podatek VAT

Nie wliczono:

      1. Dodatkowo płatny transfer z Krakowa do Katowic i z powrotem.

Szczegółowe informacje,pytania i  zapisy pod numerem telefonu:

(012) 658 60 54

601 867 504

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.tourist-track.pl

 

© Usługi Turystyczne „Tourist Track”- mgr Aleksander Dymek - Wszystkie prawa zastrzeżone
powered by Joomla! | Joomla templates by a4joomla | implementation by