tur5001.jpgtur5002.jpg

 

                                                 Kazachstan

                                    16 - 25 sierpnia 2019  r.  – 10 dni  

1). Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie (hol główny) o godz. 21.00, odprawa bagażowo-biletowo-paszportowa. Wylot z Warszawy o godz. 23:00 (samolot rejsowy LOT). Przelot do Astany.

2).  Przylot w godzinach porannych (7.45). Astana – zwiedzanie modernistycznej architektury stolicy, wieża Bajterek – symbol miasta. Zakwaterowanie. Rejs statkiem po rzece Iszym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3). Śniadanie, wycieczka do Parku Narodowego Burabaj – Jezioro Borowe („kazachska Szwajcaria”). Powrót do Astany. Obiadokolacja, Nocny przejazd pociągiem (wyjazd 21.10) na południe kraju.

4). Przyjazd do Alma-Aty (10.19). Śniadanie, Ałma – Ata – zwiedzanie byłej stolicy Kazachstanu (meczety, bazar…). Zakwaterowanie. Wyjazd kolejką na górę Kok – Tobe (panorama miasta). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5). Śniadanie, przejazd do Kanionu Szaryńskiego (wycieczka piesza) i najsłynniejsze skupisko skał  - Dolina Zamków. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6). Śniadanie, okolice Ałma-Aty: wycieczka do Szymbułaku (słynny kurort górski i narciarski) i gigantyczne lodowisko Medeo. Przejazd do Wielkiego Jeziora Ałmaackiego (wspaniałe krajobrazy) i na farmę sokołów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7). Śniadanie (wczesne), transfer na lotnisko, przelot do Szymkentu. Przejazd do Turkiestanu (Mauzoleum Chodży Ahmada Jasawiego – zabytek UNESCO, mury obronne, meczety…), Otrar – ruiny starożytnego miasta na jedwabnym szlaku. Powrót do  Szymkentu, obiadokolacja, nocleg.

8). Śniadanie. Wycieczka do Aksu-Żabaglińskiego  Parku Narodowego (wycieczki piesze),  Sajram – zabudowa muzułmańska. Powrót do  Szymkentu, obiadokolacja, nocleg.

9). Śniadanie. Przejazd do Taraz (najstarsze zabytki Kazachstanu) – Mauzoleum Kara-chana, średniowieczny meczet, meczet Aulije-Ata, łażnia Kali Żunusa, kompleks architektoniczny Tekturmas),  Akyrtas – kompleks archeologiczny na liście UNESCO. Powrót do  Szymkentu, obiadokolacja, nocleg.

10). Śniadanie (wczesne). Transfer na lotnisko w Szykmencie, przelot do Astany (wylot o 6.30).  Wylot z Astany o godz. 13:00 (samolot rejsowy LOT). Przelot do Warszawy (Warszawa – Okęcie – 14.15).

 

Cena:   6 000,00 zł


W cenie wycieczki wliczono:

 1. Przelot samolotem: Warszawa – Astana – Warszawa,
 2. Przelot lokalnymi samolotami: Ałma-Ata – Szykment i Szykment – Astana.
 3. Przejazd pociągiem z Astany do Ałma-Aty (wagon sypialny).
 4. Przejazdy autokarem / busem na terenie Kazachstanu.   
 5. Noclegi (7) w hotelach kat.***, pokoje 2-osob. z pełnym węzłem sanitarnym,                            
 6. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 7. Ubezpieczenie (koszty leczenia + nieszczęśliwe wypadki) – SIGNAL IDUNA
 8. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 9. Profesjonalną opiekę pilocką i lokalnych przewodników w języku polskim,
 10. wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13,00 zł / osoby)
 11. Podatek VAT

Nie wliczono:

 1. dopłata do pokoju 1-osobowego – 900 zł,

 

Pobyt w Kazachstanie uwarunkowany jest posiadaniem ważnego paszportu – nie ma natomiast obowiązku wizowego (zniesiono w roku 2017).

 

Szczegółowe informacje,pytania i  zapisy pod numerem telefonu:

(012) 658 60 54

601 867 504

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.tourist-track.pl

 

 

© Usługi Turystyczne „Tourist Track”- mgr Aleksander Dymek - Wszystkie prawa zastrzeżone
powered by Joomla! | Joomla templates by a4joomla | implementation by